Forum je posvecen svim golubarima

..

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Kako prepoznati dobrog goluba!?

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin

PostSubject: Kako prepoznati dobrog goluba!?   Fri Oct 23, 2009 9:20 am

Bitan je stav...ali je najvaznije oko.
Oci ne smeju biti razlichitih boja (chakarast)
Oko treba da mu je kristalno cisto,a ’ivica’ oka treba da ima crvenu boju (lomljeni kristali)..
Okvir oka trebalo bi da bude bele boje ’meksi za let’ a ako je okvir crnkaste boje onda je to ’tvrdji’
Mora se malo vise terati...sa njim se malo vise mora raditi.
ipak,na nebu se najbolje vidi ko je kakav
Boja tela, kapa, kljun i sve ostale
stvari koje nam ostavljaju jak utisak i zbog kojih se uglavnom odlučimo za neku pticu nisu bitne za let.
Po meni bitno je da je ptica zdrava odnosno da ima lepo uredno perje, široke i mišićave grudi,
jako i dobro operjano krilo . A najvažniji je oblik samog krila. Kost koja ide iz tela treba da bude veća od kosti ispod zgloba. To ima neke veze sa "sistemom poluga" odnosno da ptica koja je tako gradjena troši prilikom leta mnogo manje energije.
To je osobina koja se parenjem gubi i ne prenosi se na svakog potomka pa čak i ako su dve ptice sa takvim oblikom krila uparene mala je verovatnoća da će se izlegati takvi mladi.
Boja, kapa, kljun, oko, perije, sirina i ostalo po meni nema nikakve veze sa prepoznavanjem dobrog letaca.
Prepoznati dobrog letaca znaci po meni vidjeti kad leti, kako leti, kakav mu je pokret krila, kolika je duzina krila u odnosu na sirinu krila tj. zapremina krila, odnos krila tijela i repa (gledajuci ga iskljucivo u letu), pozicija i sirina repa prilikom leta (uzlijetanje, let i slijetanje), velicina kruga i u kom smijeru taj golub leti i ukom procentu. (naprimjer kruzi kao kazaljke na satu ili obrnuto u 70% ukupnog leta).
Gdje slijece i da li uvijek na odredjenu povrsinu (naprimjer lijevu stranu krova, na kubure u sredini krova, na dasku sa lijeve strane, na golubarnik sa koje strane),
i koliko se poslije leta zadrzava na mijestu na koje je sletio prije ulazka u kavez. Naravno i duzina leta da je ne izostavim. Ovo su neke od sitnica ili krupnih stvari, zavisi kako ko to vidi, na koje ja obracam paznju pri izboru dobrog letaca.
Back to top Go down
View user profile http://vladimirovac-letac.forumotion.com

Kako prepoznati dobrog goluba!?
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» TOwowCN - Suppot forum 3.3.5